Impregnacja ścian

Skuteczna impregnacja ścian z zastosowaniem wysokiej klasy preparatów

Właściwa konserwacja elewacji jest niezbędna w celu zapewnienia pożądanej estetyki budynku oraz zapobiegania różnego rodzaju uszkodzeniom. W firmie Czyste Elewacje dbamy nie tylko o precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń z tej części budynku, lecz także o impregnację ścian. To ważny etap prac, gdyż pomaga zachować efekty naszych działań na długi czas. Warto dowiedzieć się więcej o przebiegu tej procedury.

Dlaczego trzeba pamiętać o impregnacji ścian?

Elewacja budynku wystawiona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, a niektóre z nich mogą negatywnie wpływać na jej wygląd oraz stan techniczny. Mowa między innymi o niekorzystnych warunkach atmosferycznych (na przykład o ulewnym deszczu czy intensywnym promieniowaniu słonecznym), wilgoci, która powoduje rozwój pleśni, a także o zanieczyszczeniach lotnych z powietrza. Niekiedy nawet dokładne czyszczenie powierzchni nie wystarcza, aby przywrócić jej efektowną prezencję – wówczas konieczne jest malowanie elewacji. Niezależnie od tego, na jaki zabieg ostatecznie się zdecydujemy, końcowym etapem prac powinna być impregnacja. Dzięki niej można zapewnić ścianom dodatkowe zabezpieczenie przed wymienionymi czynnikami. Taka ochrona przekłada się na możliwość odłożenia w czasie kolejnych zabiegów konserwacyjnych i zaoszczędzenia pieniędzy.

Nasi specjaliści z firmy Czyste Elewacje kompleksowo dbają o budynki ulokowane w Białymstoku i okolicznych miejscowościach, dlatego doskonale wiedzą, jak ważną rolę odgrywają impregnaty. Dzięki fachowej wiedzy i bogatemu doświadczeniu w branży (działamy na rynku od ponad 14 lat) są w stanie dobrać właściwy preparat do specyfiki konkretnego materiału.

impregnacja ścian

Impregnacja ścian z pomocą specjalistów

Odpowiednio dobrany środek skutecznie zapobiega wnikaniu wody w strukturę elewacji, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia nieestetycznych przebarwień lub uszkodzeń powierzchni. Dotyczy to różnych materiałów, takich jak cegła czy kamień naturalny, na przykład granit. W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów warto zlecić impregnację ścian doświadczonym fachowcom, których można znaleźć w naszej firmie Czyste Elewacje w Białymstoku. W ramach współpracy zapewniamy:

  • kompleksową realizację prac, w tym również działań przygotowawczych, takich jak czyszczenie elewacji;
  • możliwość powierzenia nam dodatkowych zadań, na przykład mycia okien czy kostki brukowej albo malowania dachu;
  • gwarancję zastosowania sprawdzonych preparatów pochodzących od renomowanych producentów;
  • rozsądne ceny i terminowość;
  • merytoryczne doradztwo w temacie konserwacji obiektów.

Do zabezpieczenia elewacji używamy między innymi środków nanotechnologicznych firmy NANOSTONE, które hamują rozwój mikroorganizmów oraz powstawanie zabrudzeń różnego typu. Co więcej, w przypadku ponownego zanieczyszczenia można znacznie sprawniej wyczyścić powierzchnię. Do impregnacji ścian kamiennych doskonale sprawdza się również preparat Piaskoflex, który może ponadto pełnić funkcję gruntu pod farby silikonowe – tworzy bowiem solidną powłokę chroniącą przed płowieniem.

Zaufaj profesjonalistom

Samodzielne przeprowadzanie impregnacji ścian wiąże się z pewnym ryzykiem uszkodzenia materiału, dobrym rozwiązaniem będzie zatem skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy. Mieszkańców Białegostoku oraz okolicznych miast zapraszamy do nawiązania współpracy z nami. Wystarczy zadzwonić i omówić szczegóły zlecenia – chętnie podpowiemy, jakie metody i preparaty sprawdzą się w danym przypadku najlepiej.