Usuwanie Graffiti

Skuteczne usuwanie graffiti i innych zabrudzeń z elewacji

Różnego rodzaju zanieczyszczenia i uszkodzenia elewacji mają znaczny wpływ na ogólny wygląd budynku z zewnątrz. Do zniszczenia fasad w wielu przypadkach doprowadzają akty wandalizmu. Nieestetyczne malunki naścienne można jednak wyeliminować za pomocą odpowiednich środków czyszczących. Najlepsze rezultaty przynosi zastosowanie profesjonalnych metod. W tym celu warto zgłosić się do specjalistów z firmy Czyste Elewacje z Białegostoku. Oferujemy skuteczne usuwanie graffiti i mycie elewacji z innych zabrudzeń.

Różne sposoby usuwania graffiti

Właściciele obiektów budowlanych, które zostały pokryte wątpliwej jakości malunkami, korzystają z różnych metod w celu odzyskania estetycznego wyglądu ścian. Możliwe jest na przykład pokrycie niepożądanych rysunków lub napisów warstwą wysokiej jakości farby o mocnym kryciu. Malowanie elewacji może przynieść oczekiwane rezultaty, jednak należy tu zadbać o odpowiedni przebieg całej procedury, a więc rozpocząć od oczyszczenia powierzchni i zniwelowania nierówności czy pęknięć. Cały proces bywa zatem czasochłonny, a w przypadku samodzielnej pracy wiąże się też z ryzykiem, iż wybrana farba nie spełni oczekiwań pod względem krycia, co spowoduje, że niepożądane malunki będą prześwitywać i wciąż zaburzać prezencję budynku.

Do usuwania graffiti warto zastosować profesjonalne preparaty chemiczne oraz wodę aplikowaną za pomocą myjki ciśnieniowej. Pod tym względem kluczowy jest dobór zarówno odpowiednich środków czyszczących, jak i właściwego ciśnienia – tak, aby zlikwidować malunki, a zarazem nie uszkodzić powierzchni ścian. Tutaj ponownie samodzielna praca bywa ryzykowna i może doprowadzić do konieczności wdrożenia dodatkowych działań, na przykład całościowej renowacji elewacji. Dobrym pomysłem będzie zatem nawiązanie współpracy z fachowcami – doświadczonych specjalistów można znaleźć w firmie Czyste Elewacje, której siedziba ulokowana jest w Białymstoku.

Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti w wykonaniu profesjonalnej ekipy

Nasz zespół zadba nie tylko o zniwelowanie już istniejących malunków, lecz także zabezpieczy powierzchnię ścian za pomocą tak zwanego systemu antygraffiti. Technologia ta pozwala na:

  • szybszą i łatwiejszą realizację prac podczas usuwania graffiti,
  • zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia istniejącej elewacji,
  • izolację materiału od wpływu czynników powodujących jego naturalne zniszczenie – takich jak wilgoć, mchy, promieniowanie UV czy zabrudzenia komunikacyjne,
  • zapobieganie wnikaniu sprayu w strukturę elewacji – to umożliwia sprawniejsze usuwanie graffiti również w przypadku, gdy problem powraca.

Szybkie zlikwidowanie malunków ze ścian może również zapobiec występowaniu podobnych sytuacji w przyszłości. Autorzy wątpliwej jakości dzieł prawdopodobnie zrezygnują z podejmowania kolejnych aktów wandalizmu na danej posesji, jeśli zauważą, że ich działania nie przynoszą długofalowych efektów. Warto zatem skontaktować się z fachowcami z firmy Czyste Elewacje, którzy mają bogatą wiedzę w zakresie różnych metod niwelowania zanieczyszczeń. Będą w stanie dobrać właściwy sposób usuwania graffiti bez ryzyka uszkodzenia tynku.

Poznaj naszą ofertę

Konserwacją elewacji tynkowych w budynkach ulokowanych na terenie Białegostoku i okolic zajmujemy się od ponad 14 lat, a bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie. Każdorazowo dbamy o jakość stosowanych materiałów oraz o terminowość przy realizacji prac. Nie tylko likwidujemy zabrudzenia na fasadach budynków, lecz także malujemy dachy i impregnujemy kostkę brukową. Można powierzyć nam cały szereg obowiązków i mieć pewność, że wywiążemy się z nich w profesjonalny sposób.