Usuwanie glonów

Usuwanie glonów i innych zanieczyszczeń z różnych części budynku

W zależności od lokalizacji budynku, klimatu oraz obiektów sąsiadujących z zabudową elewacja i dach mogą już po kilku latach użytkowania ulec zanieczyszczeniom. Pojawiają się między innymi grzyby pleśniowe, mchy, a także inne mikroorganizmy. Dzieje się tak bez względu na materiał – jego jakość czy porowatość. W razie zauważenia rozwoju drobnoustrojów warto szybko wdrożyć odpowiednie działania, a więc nawiązać współpracę z firmą Czyste Elewacje, która od lat zajmuje się usuwaniem glonów z różnych powierzchni. Osoby z Białegostoku i innych miejscowości, zainteresowane naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Co powoduje przebarwienia elewacji i dachu?

Do powstawania przebarwień na tych częściach budynku przyczyniają się przede wszystkim:

  • glony – wywołują zielone przebarwienia ścian; rosną w warunkach wysokiej wilgotności; tworzą grubą warstwę, lecz szybko giną przy niedoborze wody;
  • grzyby – stanowią przyczynę szarych przebarwień; mogą przetrwać nawet w trudnych warunkach ze względu na przechodzenie w formy przetrwalnikowe; są wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza;
  • mchy i porosty – najczęściej powodują zielone przebarwienia; wymagają wysokiej wilgotności, aby się rozwijać; obrastają wszelkie zagłębienia i wyniosłości powierzchni.

Nie zawsze zmiana prezencji elewacji czy dachu jest wprawdzie związana z rozrostem drobnoustrojów, jednak w sytuacji, gdy podejrzenia te okazują się prawdą, należy przeprowadzić odkażanie powierzchni. Istnieje kilka sposobów usuwania glonów, a specjaliści z firmy Czyste Elewacje z Białegostoku bez problemu dobiorą metodę, która sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.

Usuwanie glonów

Usuwanie glonów – skuteczne sposoby

Mikroorganizmy nie stanowią zagrożenia dla stanu technicznego budowli, jednak znacząco zaburzają estetykę, co sprawia, że konieczne jest kompleksowe mycie elewacji lub dachu. Na rynku można znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do usuwania glonów ze ścian zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Sprawdzą się one do czyszczenia różnych powierzchni – między innymi z kamienia, tworzyw sztucznych, w tym drewnopodobnych, murów oraz tynków, a także dachówek ceramicznych czy podłóg cementowych.

Wyborem odpowiednich środków mogą zająć się nasi specjaliści. Warto zlecić nam także realizację kolejnych kroków, które często podejmuje się przy okazji usuwania glonów. Oczyszczone dachy oraz elewacje zazwyczaj wymagają malowania i impregnowania. Takie działania nie tylko pozwalają całkowicie odświeżyć wygląd obiektu, lecz także zapobiec kolejnym zanieczyszczeniom oraz uszkodzeniom wynikającym na przykład z kontaktu z wilgocią. Ponadto stosowane przez nas środki silikonowe znacznie spowalniają wzrost drobnoustrojów, a to sprawia, że kolejne zabiegi w zakresie konserwacji dachów i ścian można odłożyć w czasie.

Samodzielna praca a pomoc specjalistów

Aby skutecznie usunąć glony i inne zabrudzenia z budynku, należy używać odpowiednio dobranych preparatów oraz myjek ciśnieniowych. Ważną rolę odgrywa również impregnacja powierzchni. Chcąc mieć pewność, że działania te przyniosą oczekiwane skutki, warto zatrudnić sprawdzonych fachowców. Mieszkańcy Białegostoku i okolicznych miejscowości profesjonalne wsparcie uzyskają w naszej firmie Czyste Elewacje. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie konserwacji obiektów, co umożliwia nam sprawną realizację prac oraz udzielanie Klientom merytorycznych porad. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz do odwiedzenia naszej siedziby.