Konserwacja dachu

Kompleksowa konserwacja dachu – oferta dla mieszkańców Białegostoku i okolic

Odpowiednia konserwacja dachu wpływa na przedłużenie jego żywotności, a także na zachowanie pożądanych walorów estetycznych. Dbałość o tę część budynku polega na regularnym usuwaniu zanieczyszczeń, przeprowadzaniu przeglądów, a także wykonywaniu niezbędnych napraw w przypadku uszkodzeń. Te zadania warto powierzyć specjalistom z firmy Czyste Elewacje z Białegostoku. Mamy fachową wiedzę, bogate doświadczenie w branży, a ponadto dysponujemy profesjonalnym sprzętem – dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i efektywnie wywiązywać się ze zleconych nam zadań.

Skuteczne usuwanie zabrudzeń w ramach konserwacji dachu

Pokrycie narażone jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, które oddziałują w negatywny sposób nie tylko na prezencję konstrukcji, lecz także na jej stan techniczny. Brak dbałości o regularne czyszczenie skutkuje wystąpieniem między innymi:

  • pęknięć w obrębie dachówki,
  • uszkodzeń chemicznych oraz mechanicznych,
  • przebarwień,
  • nieszczelnością, a w rezultacie – pleśnią na elewacji.

Kurz, pył, glony, mchy czy ptasie odchody można zlikwidować z zastosowaniem specjalistycznych preparatów oraz myjek ciśnieniowych. Sprawdzone metody stosuje ekipa Czyste Elewacje, realizując zlecenia na terenie Białegostoku oraz okolicznych miejscowości. Podczas planowania mycia dachu, zwracamy uwagę na dobór odpowiednich środków, dopasowanych do rodzaju pokrycia. Po usunięciu glonów i innych zabrudzeń nakładamy jeszcze impregnat, który umożliwia zachowanie efektów naszej pracy na dłużej oraz zapewnia dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak niekorzystne warunki atmosferyczne.

konserwacja dachu

Konserwacja dachu – jakie jeszcze działania obejmuje?

Poza czyszczeniem pokrycia konieczne jest również kontrolowanie jego stanu technicznego. Przeglądy warto wykonywać regularnie, na przykład co kilka lat, aby móc szybko zlokalizować ewentualną usterkę i rozpocząć jej naprawę. Należy weryfikować szczelność dachu odpowiednio częściej w przypadku posiadania starej dachówki. Istnieje wówczas większe ryzyko, że konstrukcja ulegnie uszkodzeniu w trakcie zimy, kiedy na powierzchni znajdzie się gruba warstwa śniegu, lub podczas ulewy czy wichury. W takiej sytuacji standardowa konserwacja niekiedy okazuje się niewystarczająca, zatem dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie kompleksowej renowacji, czym również mogą zająć się nasi specjaliści.

W celu odświeżenia prezencji budynku można zdecydować się także na malowanie pokrycia dachowego. To kilkuetapowy proces, który składa się z właściwego przygotowania powierzchni (oczyszczenia jej z różnego rodzaju zabrudzeń za pomocą szczotki drucianej lub papieru ściernego), doboru odpowiedniej farby oraz nałożenia jej z użyciem natrysku, pędzla lub wałka malarskiego. W przypadku nowego pokrycia możliwa jest samodzielna konserwacja dachu, jednak o wiekową konstrukcję lepiej zadbają profesjonaliści.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług

W firmie Czyste Elewacje zajmujemy się kompleksową konserwacją dachów – oferujemy mycie, malowanie, remontowanie, renowację, a także impregnację tych części budynków. Każdorazowo dbamy o dobór właściwych metod z uwzględnieniem specyfiki materiału poddawanego wymienionym zabiegom. Nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na sprawną realizację prac czy atrakcyjne ceny, lecz także na profesjonalne doradztwo na każdym etapie współpracy. Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby oraz do kontaktu telefonicznego – chętnie omówimy szczegóły dotyczące zlecenia i wskażemy właściwe rozwiązania.