Mycie dachów

Mycie i konserwacja dachów

Czysty i estetyczny dach to wizytówka każdego domu. W wielu przypadkach jednak już po kilku latach użytkowania pojawiają się pewne zanieczyszczenia i przebarwienia negatywnie wpływające na ogólną prezencję budynku. Najczęściej spowodowane są rozwijającymi się na powierzchni pokrycia drobnoustrojami lub zabrudzeniami z powietrza. To wszystko wpływa na kwestie nie tylko wizualne, lecz także techniczne. Chcąc zachować tę część domu w optymalnym stanie na lata, warto zadbać o odpowiednie, regularne mycie dachów. Fachową pomoc w tym zakresie zapewnia firma Czyste Elewacje z Białegostoku.

Mycie dachów – dlaczego jest tak ważne?

Zabrudzenia, jakie pojawiają się na tej powierzchni, to między innymi liście oraz niewielkie gałązki, kurz, odchody ptaków czy pozostałości ich gniazd. Do najczęstszych przyczyn zanieczyszczenia należą ponadto między innymi:

  • sadza,
  • mchy, porosty i grzyby,
  • bakterie i inne drobnoustroje,
  • zanieczyszczenia komunikacyjne i przemysłowe,
  • kwaśne opady.

Zaniechanie odpowiedniej konserwacji prowadzi do zaburzenia szczelności konstrukcji – pojawiają się przecieki, co z kolei skutkuje w niektórych przypadkach rozwojem pleśni na elewacji. Wpływa na to fakt, iż zabrudzenia mogą osadzać się nie tylko na pokryciu, lecz także na systemach rynnowych, w okolicy kominów, okien czy włazów dachowych.

Skutki zanieczyszczenia tej części budynku to między innymi:

  • erozja dachówki,
  • mikropęknięcia w wyniku magazynowania wody,
  • łuszczenie i odpadanie farby,
  • nieestetyczne przebarwienia,
  • uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

Chcąc zapobiec wystąpieniu wymienionych niedogodności, warto skontaktować się z naszymi specjalistami z firmy Czyste Elewacje. Od lat świadczymy usługi w zakresie mycia dachów na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości, co umożliwiło nam uzyskanie cennego doświadczenia w branży.

Mycie dachu

Na czym polega skuteczne mycie dachów?

Czyszczenie pokrycia to kilkuetapowy proces, w którym konieczne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów oraz właściwego ciśnienia wody, aby wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia, między innymi usunąć glony. Używane środki powinny być odpowiednio dobrane – z uwzględnieniem zarówno rodzaju pokrycia, jak i powstałych zabrudzeń. W firmie Czyste Elewacje posiadamy profesjonalne wyposażenie, co umożliwia nam sprawne i efektywne realizowanie zleceń w zakresie mycia dachów.

Po usunięciu zanieczyszczeń impregnujemy powierzchnię poddawaną zabiegom konserwacyjnym, aby zapewnić czystość oraz odporność na różne czynniki, na przykład niekorzystne warunki atmosferyczne, na dłuższy czas. W razie potrzeby wykonujemy także malowanie dachów, do czego wykorzystujemy wysokiej jakości farby mające również działanie antykorozyjne. To pozwala odświeżyć prezencję budynku, a zarazem dodatkowo zabezpieczyć pokrycie przed różnymi uszkodzeniami.

Całą procedurę warto powtarzać regularnie, co około 5 lat. Dzięki temu możliwe jest zachowanie konstrukcji w optymalnym stanie technicznym.

Zapraszamy do nawiązania współpracy

Naszą firmę tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy od lat zajmują się myciem i konserwacją dachów w domach zlokalizowanych na terenie Białegostoku czy okolicznych miast. Zapewniamy kompleksową realizację zlecenia, rozsądne ceny oraz fachowe doradztwo w zakresie na przykład doboru skutecznych metod czyszczenia czy zapobiegania kolejnym zabrudzeniom. Warto skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić naszą siedzibę, aby omówić warunki współpracy oraz ustalić dogodny termin rozpoczęcia prac.