Mycie elewacji

Mycie elewacji – powierz to zadanie specjalistom

Dbałość o stan techniczny elewacji to konieczność ze względu na walory zarówno wizualne, jak i wytrzymałościowe danego budynku. Ważną rolę odgrywa między innymi regularne mycie tej powierzchni z zastosowaniem środków oraz metod dopasowanych do specyfiki konkretnego materiału. Aby mieć pewność, że ten zabieg konserwacyjny przyniesie oczekiwane efekty, warto zlecić jego realizację doświadczonym fachowcom z firmy Czyste Elewacje, która ma swoją siedzibę w Białymstoku i od lat wykonuje tego typu prace na terenie miasta oraz okolicznych miejscowości.

Najczęstsze zanieczyszczenia elewacji tynkowych

Najbardziej podatne na różnego rodzaju zabrudzenia są tynki mineralne. Większą odporność pod tym względem wykazują materiały silikatowe, akrylowe oraz silikonowe. Warto wziąć to pod uwagę podczas budowy własnego domu, gdyż pojawiające się na ścianach pleśnie i grzyby nie tylko zaburzają estetykę obiektu – mogą nawet stanowić zagrożenia dla zdrowia mieszkańców. Do często występujących zanieczyszczeń należą ponadto:

  • kurz,
  • pył,
  • graffiti,
  • mchy i porosty.

Wśród powodów konieczności mycia elewacji trzeba ponadto wymienić pewne zdarzenia losowe, takie jak powodzie czy pożary, a także użytkowanie pieca na węgiel. Zabrudzenia należy szybko usunąć, a w tym chętnie pomoże ekipa Czyste Elewacje. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku i okolic do kontaktu z naszą kadrą pracowniczą.

mycie elewacji

Mycie elewacji w wykonaniu specjalistów

Podejmujemy się czyszczenia powierzchni wykonanych z różnych materiałów – między innymi z cegły, kamienia czy klinkieru. Stawiamy wyłącznie na sprawdzone metody oraz środki czyszczące. Skuteczną realizację prac od lat umożliwiają nam preparaty chemiczne Coverax-M-Chemie GmbH. Pozwalają one w sposób sprawny i efektywny wyeliminować zabrudzenia bez ryzyka uszkodzenia ścian, na przykład lica cegły – czego nie można powiedzieć o wielu innych metodach mycia elewacji. Wykorzystanie profesjonalnych sposobów przekłada się na niemal gwarancję usunięcia glonów i innych zanieczyszczeń z powierzchni ścian, dlatego, mimo iż czynności te można zrealizować samodzielnie, znacznie lepszym pomysłem jest zatrudnienie specjalistów.

Nasze działania nie zostają jednak zakończone bezpośrednio po kompleksowym czyszczeniu. W celu zabezpieczenia fasad budynku przed powstawaniem kolejnych zabrudzeń wykonujemy impregnację z użyciem środków nanotechnologicznych firmy Nanostone. Wykazują one dużą skuteczność między innymi w zapobieganiu rozwojowi mikroorganizmów. Przeprowadzone zabiegi konserwacyjne umożliwiają zachowanie estetycznej prezencji budynku na kilka kolejnych sezonów bez konieczności jego malowania. Warto przy tym zachować regularność – konieczność systematycznego mycia elewacji dotyczy obiektów zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych. Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza chętnie udzieli merytorycznych porad w kwestii zalecanej częstotliwości wykonywania zabiegów oraz odpowie na nurtujące pytania.

Zapraszamy do kontaktu

Kompleksowe usługi, rozsądne ceny, specjalistyczne wyposażenie, a także lata doświadczenia w branży – to wszystko wyróżnia naszą firmę Czyste Elewacje na tle konkurencji. Osoby poszukujące sprawdzonych rozwiązań w zakresie konserwacji budynków zapraszamy do skorzystania z oferty. Podejmujemy się realizacji zleceń na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości. Aby omówić szczegóły współpracy oraz ustalić odpowiedni termin rozpoczęcia prac, warto skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić naszą siedzibę.